Polecamy

Trzoda chlewna bardziej szkodliwa dla środowiska niż samochody osobowe i dostawcze?

|
|
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Organizacja ekologiczna Greenpeace alarmuje o szkodliwym wpływie hodowli zwierząt na terenie Unii Europejskiej. Pod względem emisji gazów cieplarnianych przewyższa nawet samochody osobowe i dostawcze na europejskich drogach.

Ekolodzy wzięli pod lupę m.in. emisję CO2 związaną z hodowlą zwierząt. Jak się okazuje – są one na o wiele wyższym poziomie niż współczesny transport samochodowy.

Co ciekawe, na szkodliwy wpływ hodowli zwierząt wskazują także inne, niezależnie źródła informacji. Według szacunków zwierzęta hodowane w europejskich gospodarstwach emitują nawet do 502 milionów ton dwutlenku węgla rocznie. Liczba ta znacznie wzrasta, jeśli doliczymy do tego emisję gazów cieplarnianych w związku z produkcją pasz, wylesianiem gruntów pod nowe uprawy, czy też użytkowaniem pól uprawnych.

Czy po dekarbonizacji rynku motoryzacyjnego Starego Kontynentu Unia Europejska weźmie się za rolnictwo?

(Photo by Annie Spratt on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie akcesoria poprawią komfort jazdy w długich trasach?
|
Jakie akcesoria poprawią komfort jazdy w długich trasach?
Odkryj, które akcesoria samochodowe mogą znacznie poprawić komfort podróży na długich trasach. Dowiedz się, jak uniknąć zmęczenia i zwiększyć satysfakcję z jazdy.
Optymalizacja przestrzeni magazynowej dzięki odbojnicom przemysłowym
|
Optymalizacja przestrzeni magazynowej dzięki odbojnicom przemysłowym
Odkryj, jak odbojniki przemysłowe mogą zrewolucjonizować zarządzanie przestrzenią w Twoim magazynie, poprawiając bezpieczeństwo i wydajność.
Czy warto inwestować w oryginalne części do samochodu?
|
Czy warto inwestować w oryginalne części do samochodu?
Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w oryginalne części samochodowe i jakie korzyści z tego płyną. Poznaj kluczowe czynniki, które wpływają na tę decyzję.