Polecamy

Samochody dostawcze sprzedają się lepiej od osobówek

|
|
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W pierwszych trzech tygodniach października tego roku zarejestrowano 23 177 aut osobowych – wynik ten jest gorszy od ubiegłorocznego o ponad 7%. Z kolei w przypadku samochodów dostawczych zaobserwowaliśmy wzrost sprzedaży o 8,25% przy 3108 zarejestrowanych sztukach.

Jak podaje Instytut Samar, łącznie rynek samochodów do 3,5 ton zmniejszył się o 5,49%. Liderem w sektorze osobowym po 20 dniach października jest Skoda Octavia (1276 sztuk), przed Toyotą Yaris (1002 sztuki) i Toyotą Corollą (820 sztuk). Wśród samochodów dostawczych króluje Renault Master (439 sztuk), Mercedes Sprinter (372 sztuki) i stawkę zamyka Fiat Ducato (351 sztuk).

Samar prognozuje, że w tym roku liczba samochodów o DMC do 3,5 tony wyniesie ok. 478 000 egzemplarzy; samochodów osobowych ok. 420 000, a pojazdów dostawczych ok. 58 000 sztuk.

Zawirowania na rynku pierwotnym samochodów wskazują na zmianę trendów w zakresie popytu konsumenckiego.

(Photo by Johannes Andersson on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kompleksowe remonty i naprawy tokarek – kiedy warto zdecydować się na serwis?
|
Kompleksowe remonty i naprawy tokarek – kiedy warto zdecydować się na serwis?
Dowiedz się, kiedy profesjonalny serwis tokarek jest najlepszym wyborem dla Twojej firmy. Poznaj znaczenie kompleksowych remontów i napraw w utrzymaniu wydajności urządzeń.
Jak skutecznie korzystać z usług holowania autobusów?
|
Jak skutecznie korzystać z usług holowania autobusów?
Przeczytaj o skutecznych metodach korzystania z holowania autobusów. Oto praktyczne porady, które pozwolą uniknąć niepotrzebnych problemów i złe decyzje.
Czysta przestrzeń: Odkryj zalety clean room w Twojej branży
|
Czysta przestrzeń: Odkryj zalety clean room w Twojej branży
Czysta przestrzeń — klucz do doskonałej jakości w przemyśle. Odkryj zastosowania clean room i jego nieocenione korzyści.