Polecamy

Zmiany w zawieszeniu – co można poprawić, czego unikać?

|
|
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dzięki kilku zmianom będziesz cieszyć się bardziej precyzyjną i kontrolowaną obsługą samochodu. Jeśli myślisz o modyfikacji zawieszenia, nie spiesz się. Wydanie pieniędzy na odpowiednie części i usługi jest sprawą najwyższej wagi. Jeśli jesteś ciekawy, jakie modyfikacje zwiększające wydajność warto wziąć pod uwagę poniższe rzeczy.

Amortyzator

Dzięki odpowiednim akcesoriom unikniesz wyboistej jazdy. Zestaw wydajnych gwintów z pewnością załatwi sprawę. Jak sama nazwa wskazuje, amortyzator z gwintem to samochodowe urządzenia zawieszenia, które pozwalają użytkownikowi dostosować różne aspekty wysokości samochodu, komory, tłumienia itp. I tak dalej. Amortyzatory to elementy, które pomagają pojazdowi przezwyciężyć wstrząs w zależności od wagi samochodu. Element ten składa się z amortyzatorów i sprężyn śrubowych. Składane są jako całość przed montażem i wymieniane w momencie wycieku amortyzatora.

Istnieją trzy rodzaje zawieszeń samochodowych: zawieszenie typu OEM, zawieszenie typu slip-fit ​​i, co nie mniej ważne, zespoły całego nadwozia. Możesz wiele zyskać wybierając te gwintowane. Taka konfiguracja pozwala na łatwą regulację, nie mówiąc już o tym, że mogą być wyposażone w gwintowane dolne korpusy i mocowania. Zdecyduj, która konfiguracja będzie dla Ciebie najlepsza, i wprowadź niezbędne zmiany. Instalacja amortyzatorów o dużej wydajności nie jest skomplikowana, o ile używasz odpowiednich narzędzi i jesteś cierpliwy.

Łożyska amortyzatora

Łożyska amortyzatora, tworzą punkt styku między kolumną sprężyny a karoserią. Są więc ważnymi składnikami zawieszenia. W pojazdach z konstrukcją zawieszenia typu kolumnowego przednie kolumny, które zawierają sprężyny i amortyzatory, są montowane za pomocą łożysk, a nawet płyt łożyskowych. Ogólnie rzecz biorąc, kolumny zawieszenia są zamontowane w górnej części amortyzatorów, umożliwiając ruch skrętny przy niskim tarciu i pozytywnie wpływając na sposób kierowania samochodu.

Mechanicy zdecydowanie zalecają wymianę łożysk amortyzatora, aby nie wpływały one na działanie zawieszenia lub układu kierowniczego. Wiosną należy wymienić wszystkie elementy montażowe amortyzatora. Wyszukaj części zamienne wyprodukowane i przetestowane przez profesjonalistów, aby mieć pewność, że będą odpowiednie dla Twojego auta. Jeśli chcesz ulepszyć swój samochód do zawieszenia ciężkiego lub wyścigowego, jak zawieszenie sportowe sportline, wybierz łożyska amortyzatora, które są kompatybilne z tym typem montażu. Upewnij się, że masz klucz o odpowiednim rozmiarze, aby usunąć śruby.

Sprężyny pneumatyczne

Sprężyny pneumatyczne były od zawsze stosowane w wytrzymałych układach zawieszenia, umożliwiając wykorzystanie sprężonego powietrza potrzebnego do układu hamulcowego. Te elementy nośne są stosowane zarówno w samochodach, jak i autobusach. Do zawieszenia sprężyn śrubowych można dodać wkładki pneumatyczne, aby zapobiec ugięciu lub podskakiwaniu kół. Natychmiastowe korzyści obejmują natychmiastowe dostrojenie i możliwość dostosowania prowadzenia do różnych sytuacji drogowych. Niektóre zestawy można zainstalować za pomocą podstawowych narzędzi. Niemniej jednak powinieneś pozwolić profesjonalistom zająć się całym projektem. Konieczne będzie zamontowanie obniżonych osi i zdjęcie sprężyn.

Jeśli chcesz, zamontuj zawieszenie pneumatyczne samodzielnie. Zacznij od tylnych resorów pneumatycznych, które mają na celu utrzymanie ciężaru jazdy. Po zakończeniu zamontuj przednie amortyzatory pneumatyczne i przejdź do okablowania sprężarki powietrza i zasilania. Sprężarka wymaga zasilania do działania. Na koniec dokładnie sprawdź instalację i konfigurację. Błędy to ostatnia rzecz, jakiej chcesz.

Sprawdź też sportowe sprężyny obniżające, dzięki którym obniżysz pojazd.

Opony

Układ zawieszenia wraz z kołami i oponami zapewnia lepsze właściwości jezdne i większy komfort. Jeśli chcesz cieszyć się płynniejszą jazdą, pomyśl o zmianie rozmiaru koła i opony. Poza tym, że mają wpływ na osiągi Twojej jazdy, koła i opony wpływają na poziom hałasu, komfort i oszczędność paliwa. Dostosowanie ich rozmiaru sprawi, że samochód będzie wyglądał zupełnie inaczej, ale to nie jest to, co jest ważne. Różne części wpływają na zachowanie samochodu podczas jazdy, poprawiając prowadzenie i zapewniając lepszą jazdę. Dobre koła są wystarczająco duże, aby wypełnić przestrzeń w konstrukcji, w której znajduje się koło, ale nie są przesadnie duże. Po dodaniu gwintów i usztywnienia kolumny amortyzatora poczujesz się, jakbyś jechał nowym samochodem. Przy okazji zmiany opon, zapoznaj się z innym elementem, którym są dystanse do felg.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni kabel telekomunikacyjny do Twojego projektu?
|
Jak wybrać odpowiedni kabel telekomunikacyjny do Twojego projektu?
Poznaj kluczowe kryteria przy wyborze kabla telekomunikacyjnego, by zapewnić bezproblemowe działanie Twojego systemu. Dowiedz się więcej czytając nasz poradnik.
Co warto wiedzieć o systemie e-TOLL?
|
Co warto wiedzieć o systemie e-TOLL?
Wiele osób się zastanawia co to jest etoll. System e-TOLL to system pobierania opłat za korzystanie z dróg, który został […]
Kataforeza: Skuteczna metoda ochrony przed korozją
|
Kataforeza: Skuteczna metoda ochrony przed korozją
Ochrona przed korozją i estetyka wyrobów? Odkryj kataforezę — innowacyjną metodę powlekania metali. Skuteczne i ekologiczne rozwiązanie.