Polecamy

Najlepsze lakiery dostępne na rynku – tym warto odmalować auto

|
|
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Lakier wodny, akrylowy, a może perłowy? Na rynku znajdziesz mnóstwo propozycji lakierów samochodowych. Jak wybrać najlepszy lakier i od jakiego producenta? Sprawdź już teraz!

Czym się kierować przy wyborze lakieru samochodowego?

Zanim przejdziemy do zestawienia najlepszych propozycji na lakier samochodowy, porozmawiamy o tym, co wybrać. Sam kolor to oczywiście kwestia indywidualna, kiedy malujesz tylko jedną część auta, powinien on zgadzać się z numerem na tabliczce znamionowej. Bez względu na to, czy odmalowujesz samochód, całkowicie zmieniasz kolor, czy malujesz jedynie jedną z części, zawsze zwracaj uwagę na jakość. Lakier musi odpowiednio przylegać do powierzchni, w trakcie prac nie powinny powstawać odpryski. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy dany rodzaj lakieru spełnia wszelkie normy techniczne, przeszedł rygorystyczne badania i testy. W dzisiejszych czasach każdy produkt powinien je spełniać. Słusznym krokiem będzie także sprawdzenie, czy dany lakier spełnia wymogi dotyczące ochrony środowiska.

Wybierając producenta i jego konkretny lakier, sugeruj się opiniami klientów. Sprawdź w internecie, jak dużą popularnością cieszy się producent i jego produkt. Sprawdź fora, na których osoby, które korzystały z danego lakieru, opisują, czy pomalowanie nim auta jest proste, czy raczej należy to pozostawić profesjonalistom. W końcu sugeruj się ceną. Produkty, których cena zachęca i czasem może nawet pozytywnie zaskoczyć – mogą nie spełnić oczekiwań jakościowych. Wybór wysokiej klasy rozwiązania sprawi, że pomalowanie auta nie będzie trudne, a lakier pozostanie „jak nowy” przez lata eksploatacji. Poznaj teraz kilka najciekawszych propozycji.

  1. Lakiery marki Standox

Bardzo lubiana i co ważne doceniana marka lakierów samochodowych. Dostępne są tam lakiery bezbarwne, jak i bazy. Co ważne, w ofercie znajdziesz gotowe rozwiązania do danej marki, modelu samochodu oraz wersje dostosowane do tabliczek znamionowych, na których jest numer koloru. Dostosowanie bazy i później lakieru bezbarwnego nie będzie więc problematyczne. Standocryl 2K Crystal Pro Clear to jedna z linii lakierów bezbarwnych, na którą stawiają lakiernicy. Sprawdza się przy naprawach punktowych, częściowego lub całościowego odmalowywania. Lakiery bazowe marki Standox to z kolei łatwość nakładania i możliwość precyzyjnego doboru koloru. Warstwa bazowa szybko schnie i świetnie kryje każdą powierzchnię. Bazę tej marki lakiernicy używają do wykonania ciekawych efektów artystycznych. Do tego konieczna jest wysoka jakość! 

  1. Lakier perłowy marki DuPont

Amerykański producent DuPont jest jednym z największych sprzedawców wyrobów chemicznych na świecie. Nie dziwi więc fakt, że proponowane przez markę lakiery perłowe to gwarancja wysokiej jakości i świetnego krycia. Perła w ostatnim czasie króluje wśród lakierów, piękny brokat na powierzchni blachy połyskuje w każdych warunkach oświetleniowych. Co ważne, firma proponuje sporą ilość ciekawych, często niespotykanych barw. W ten sposób możesz w całości pomalować swoje auto. Oczywiście nie zabrakło lakierów metalicznych i bezbarwnych. Najważniejsza zaleta lakierów marki to brak defektów spowodowanych zanieczyszczonym powietrzem w trakcie malowania i odporność na „marszczenie się”. W przypadku rozwiązań bezbarwnych cechą charakterystyczną jest oszczędność środka w porównaniu do malowanej powierzchni.

  1. Lakiery firmy Spies Hecker

Wywodząca się z Kolonii, mająca ponad 135 lat doświadczenia firma lakiernicza. Jej produkty znajdują się w kilkudziesięciu krajach. To jedna z przodujących marek na rynku. W ofercie znajdziesz między innymi lakiery do samochodów osobowych dla profesjonalnych warsztatów lakierniczych. Lakiery bezbarwne HS Klarlack 8650/8034/8030 to tylko przykłady z szerokiego asortymentu marki. Do dyspozycji klientów są także lakiery bazowe i nawierzchniowe. Przykładem może być linia Basislack 480 – wodorozcieńczalne lakiery bazowe o najwyższej precyzji koloru i jakości. W linii szereg wersji kolorystycznych, charakteryzujących się precyzyjnym i jednolitym efektem kolorystycznym, krótki czas schnięcia, a także łatwy i niezawodny proces cieniowania. 

Trzy firmy lakiernicze i ich produkty to najczęściej polecane, doceniane i opiniowane rozwiązania przez lakierników z Polski i krajów z całego świata! Stawiając na te lakiery, możesz mieć pewność wyboru. Sprawią, że blacha będzie taka, jakby auto dopiero wyszło z fabryki!

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ekologiczne napędy zmieniają rynek samochodów osobowych
|
Jak ekologiczne napędy zmieniają rynek samochodów osobowych
Dowiedz się, jak technologie ekologiczne w napędach przyczyniają się do rewolucji na rynku samochodów osobowych. Zrozum wpływ zmian na produkcję, konsumentów i środowisko.
Poradnik bezpiecznej jazdy dla kierowców ciężarówek – omówienie kluczowych zasad
|
Poradnik bezpiecznej jazdy dla kierowców ciężarówek – omówienie kluczowych zasad
Zdalne sterowanie ciężarówką nie jest łatwe, ale z naszym poradnikiem nauczysz się kluczowych aspektów bezpiecznej jazdy. Znajdź wskazówki i zasady, które pomogą Ci pokonać trudy drogi.
Czy warto inwestować w oryginalne części do samochodu?
|
Czy warto inwestować w oryginalne części do samochodu?
Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w oryginalne części samochodowe i jakie korzyści z tego płyną. Poznaj kluczowe czynniki, które wpływają na tę decyzję.