Polecamy

Mitsubishi Outlander 2021 – kiedy będzie w salonach?

|
|
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy Mitsubishi Outlander stanowi owoc współpracy marki Mitsubishi z koncernami Nissan i Renault. Odnowiony SUV znacznie różni się od swojej poprzedniej wersji. Czym wyróżnia się nowy Outlander i kiedy trafi do sprzedaży?

Zmiana w wyglądzie zewnętrznym  

Nowy model Mitsubishi powstał na płycie podłogowej Nissana X-Trail. Nowy Outlander mierzy 468 cm długości, 186 cm szerokości i 175 cm wysokości. Rozstaw osi samochodu  wynosi 270,5 cm, czyli o ponad 3 cm więcej w porównaniu z Outlanderem III generacji. Powiększenie nadwozia przyczyniło się także do zwiększenia powierzchni dostępnej w kabinie. Pasażerowie zyskali 2,5 cm dodatkowego miejsca na nogi. Z dodatkowych centymetrów będą mogli skorzystać także pasażerowie siedzący w drugim i trzecim rzędzie, gdyż samochód będzie można kupić również w wersji siedmioosobowej. 

Wydłużeniu o ponad 35 cm uległa także przestrzeń bagażowa. Pas przedni Outlandera 2021 jest rozwinięciem stylu „Dynamic Front Shield”. Front samochodu wyposażony został w panele świetlne z lampami na linii maski oraz przeszklone elementy na bokach zderzaka. Inspiracją do projektu były wcześniejsze modele Mitsubishi Evolution X oraz Mitsubishi Pajero.

Co znajdziemy wewnątrz pojazdu?

Sporo zmian zaszło również w kabinie samochodu. Wnętrze Outlandera cechuje przede wszystkim minimalizm, nowoczesność i funkcjonalność. Do tej pory producenci pokusili się o zaprezentowanie publiczności dwóch wariantów kolorystycznych zastosowanych wewnątrz pojazdu. Pierwszy z nich, biało-czarny, to proste, klasyczne, eleganckie wnętrze.

Drugi, czarnobrązowy, to wersja znacznie bardziej oryginalna. Kokpit auta wyposażony został w mierzący 12,3 cali cyfrowy zestaw wskaźników oraz ustawiony w formie tabletu 9-calowy wyświetlacz służący do obsługi systemu multimedialnego. Ekran znajduje się w zasięgu wzroku kierowcy, dzięki czemu nie musi on odrywać wzroku od drogi. Producenci zdecydowali się także na pozostawienie fizycznych pokręteł, przycisków i panelu klimatyzacji, co dla jednych może stanowić atut, a dla innych wadę modelu. 

Ponadto zadbano o łączność z urządzeniami Apple oraz systemami Android. Auto obsługuje zarówno interfejs Apple CarPlay, jak i Android Auto. Na wyposażeniu samochodu znajduje się także 11 poduszek powietrznych, dźwignia zmiany biegów typu shift-by-wire, tempomat, kilka portów USB-A i USB-C, audio Bose z dziesięcioma głośnikami oraz kolorowy wyświetlacz przezierny. O bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów ma dbać szereg elektronicznych asystentów i systemów.

W jaki silnik wyposażony jest nowy Outlander?

Nowy Mitsubishi Outlander został wyposażony w czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,5 l. Ponadto samochód posiada także 8-biegową skrzynię biegów z przekładnią CVT oraz opcjonalny napęd na cztery koła. Auto wyróżnia się mocą na poziomie 184 koni mechanicznych oraz momentem obrotowym wynoszącym 245 Nm. W przyszłości na rynku pojawić ma się także wersja hybrydowa o napędzie typu plug-in.

Kiedy Outlander pojawi się w salonach?

Pierwsze egzemplarze nowego Mitsubishi Outlandera powinny pojawić się w amerykańskich salonach sprzedaży jeszcze w kwietniu. Jego cena na rynku amerykańskim wynosić ma około 25 tys. dolarów.

W ubiegłym roku firma zamroziła sprzedaż swoich nowych modeli w Europie, co było spowodowane dużymi stratami związanymi z trwającą pandemią koronawirusa. W celu znalezienia oszczędności, producenci podjęli decyzję o wstrzymaniu sprzedaży nowych modeli na rynkach europejskich. Nie wiadomo jeszcze, czy odmieniona wersja SUV-a pojawi się w polskich sieciach dystrybucji.

Początkowo producenci podjęli decyzję o niewprowadzaniu do Polski nowych modeli samochodów, jednak mimo to nowy Mitsubishi Cross w wersji PHEV pojawi się w naszym kraju. Outlander 2021 nie jest jednak nowym modelem, a kolejną generacją. Trudno więc jednoznacznie określić, jakie konkretnie plany co do dystrybucji będą mieli producenci samochodu.

Pewny jest jednak fakt, iż poprzednie generacje Mitsubishi Outlandera cieszyły się, zarówno w Polsce, jak i w Europie, dużą popularnością. Wydawać by się jednak mogło, że wprowadzenie nowego Outlandera na europejski rynek może nie być dla koncernu opłacalne, szczególnie jego hybrydowej wersji, która może być znacznie droższa od standardowego wariantu.

(fot. materiały prasowe Mitsubishi)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać najlepsze radio z androidem do twojego Peugeota 407
|
Jak wybrać najlepsze radio z androidem do twojego Peugeota 407
Odkryj najlepsze radia z androidem do Peugeota 407. Porównaj różne modele, ich funkcje i sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze radia.
Pianka polietylenowa — wszechstronny materiał do zastosowań w różnych branżach
|
Pianka polietylenowa — wszechstronny materiał do zastosowań w różnych branżach
Odkryj wszechstronność pianki polietylenowej — idealnego materiału dla wielu branż! Dowiedz się więcej z artykułu!
Jak wdrożenie normy ISO 22301 może zapewnić bezpieczeństwo Twojej firmie?
|
Jak wdrożenie normy ISO 22301 może zapewnić bezpieczeństwo Twojej firmie?
Dowiedz się, jak implementacja międzynarodowej normy ISO 22301 może zwiększyć bezpieczeństwo biznesowe i zapewnić ciągłość działania Twojej firmy w przypadku nieoczekiwanego kryzysu.